Grafika z napisem "Legimi 140 000 ebooków i audiobooków dostępnych bezpłatnie  w naszej bibliotece".

Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie

http://www.legimi.pl/dbpw/.

Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnoślaskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 140 000 tytułów najlepszych autorów - polskich i zagranicznych.

– Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili - komentuje Mikołaj Małaczyński, współtwórca Legimi.

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

Jestem czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu i czytałem książki z Legimi w 2024 r. Dlaczego muszę pobrać nowy kod dostępu?
Kody dostępy do platformy zostały wydane na okres ważności do 30 czerwca 2024 roku, po tej dacie tracą ważność. Kody Legimi na drugie półrocze 2024 będą wydawane w połowie czerwca 2024 r i będą ważne do 31 grudnia 2024.

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do jednej z bibliotek wymienionych na liście bibliotek.

Jak uzyskać kod dostępu?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do jednej z bibliotek wymienionych na liście bibliotek. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zgorzelcu kody wydawane są w Czytelni (ul. Boh. Getta 1 / I piętro), w Filii nr 1 - Multimedialna Biblioteka Popkulturalna (ul. E. Orzeszkowej 30a), Filii nr 2 (ul. Iwaszkiewicza 12) i w Filii nr 3 - ul. Baczyńskiego 1. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi.

Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?
Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie:

http://www.legimi.pl/dbpw/.

Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać e-booki bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać e-booki?
Nowe kody dostępu będą ważne do 30 czerwca 2024 r. Kody Legimi na drugie półrocze 2024 będą wydawane w połowie czerwca 2024 r. 


Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 10 i 11. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi e-booki mogę czytać na Kindle?
Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle. 

Czy muszę być online, by czytać e-booki?
Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

Od 17 czerwca 2024 r. zapraszamy po bezpłatne kody dostępu do platformy Legimi na drugie półrocze 2024 r. Kody Legimi na drugie półrocze 2024 wydawane od 17 czerwca będą aktywne od 1 lipca 2024 r. Zdjęcie jest odnośnikiem do wpisu "Legimi w drugim półroczu 2024".

Grafika z napisem "Legimi 140 000 ebooków i audiobooków dostępnych bezpłatnie  w naszej bibliotece". Grafka jest odnośnikiem do wpisu "Legimi w 2024".

Grafika z napisem: Od 19 czerwca 2023 r. zapraszamy po bezpłatne kody dostępu do platformy Legimi na drugie półrocze 2023. Kody Legimi na drugie półrocze 2023 wydawane od 19 czerwca będą aktywne od 1 lipca 2023 r. Grafika jest odnośnikiem do wpisu "Legimi w drugim półroczu 2023".

Grafika z napisem "Legimi w naszej Bibliotece w 2023 roku". Grafika jest odnośnikiem do wpisu "Legimi w 2023".