28 lutego w Czytelni MBP gościliśmy wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu. Spotkanie poświęcone było projektom administrowanym przez Bibliotekę Narodową: bibliotece cyfrowej POLONA oraz Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA. Wspólnie przeglądaliśmy zasoby największej w Polsce biblioteki cyfrowej jaką jest POLONA.

POLONA to ogólnodostępny portal, za którego pośrednictwem udostępniane są bezpłatnie w postaci cyfrowej materiały pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących.

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA umożliwia dostęp za pośrednictwem dedykowanych terminali do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy — literatury naukowej i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism) — również tych najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

W naszej bibliotece w 2020 roku uruchomione zostały dwa terminale ACADEMICA: w Czytelni MBP (ul. Bohaterów Getta 1, I piętro) oraz w Filii nr 1 Multimedialnej (ul. Orzeszkowej 30a). Więcej informacji o dostępie do ACADEMICA w naszej bibliotece można znaleźć TUTAJ.