Wczoraj w naszej bibliotece gościliśmy  grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 z  opiekunkami. Dzieci przebywające obecnie na półkolonii w ramach wakacyjnych  zajęć postanowiły odwiedzić Miejską Bibliotekę Publiczną i zadać nam właśnie takie pytanie : skąd się biorą książki w bibliotece i dlaczego ich tak dużo posiadamy.  Podczas spotkania  uczniowie mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą naszej biblioteki, zasadami wypożyczania książek, dowiedzieli się co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.

Spotkanie miało na celu upowszechnienie czytelnictwa oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Zajęcia biblioteczne z całą pewnością zachęciły dzieci do częstego odwiedzania biblioteki.

Dzieci poznają zasady zapisania się do biblioteki

Dzieci oglądają książki

Dzieci poznają zasady panujące w bibliotece

Dzieci podczas warsztatów plastycznych