20 stycznia odbyło się spotkanie młodzieżowego Klubu „Książkowi Wędrowcy” na temat  programowania robotów edukacyjnych. Wprowadzeniem do naszego tematu była rozmowa na temat robotów występujących w świecie książek  oraz w naszym życiu codziennym.  Następnie przeszliśmy do najbardziej wyczekiwanej części zajęć czyli poznania robota, któremu klubowiczki nadały imię „Słodziak”.  Nasz bohater spotkania przedstawił się młodzieży w swoim języku,  pokazał jak zmienia kolory i się porusza po ziemi oraz dowiedzieliśmy się z jakiej przybył planety. Wszystkie zaprezentowane umiejętności robota sprawiły dużo radości naszym klubowiczom. Najlepszym sposobem nauki programowania jest zabawa podczas, której jeden z uczestników był robotem a reszta grupy wspólnie  programowała jego drogę do mety oraz zagraliśmy w bingo, każdy sam wyznaczał trasę Photona do celu.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінф

ормаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.

Rozmowa na temat robotów w Oddziale Dla Dzieci i Młodzieży

Zabawa w programowanie robota do mety

Klubowicze poznają Photona na zajęciach młodzieżowego klubu książki