26 września Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu odwiedziła grupa uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 3. Dla niektórych dzieci było to pierwsza wizyta w bibliotece miejskiej. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak można zapisać się do biblioteki, jakie posiadamy książki. Ponadto dzieci obejrzały przedstawienie teatrzyku kamishibai. Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Uczniowie poznali opowieści O piesku MarudkuO Kotce Milusi. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali opowieści, a następnie wzięli udział w warsztatach plastycznych wykonując kotki i pieski metodą origami. Dziękujemy za miłe spotkanie.