Przedwczoraj (12.10), na zaproszenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Zgorzelcu, przedstawiliśmy w Miejskim Domu Kultury wykład z prezentacją multimedialną pt. “Nowoczesna biblioteka”. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, w którym od wielu lat chętnie uczestniczy nasza placówka. Aktywnymi słuchaczami naszego wykładu byli uczniowie z klasy 5c ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu.

Głównym tematem prezentacji było podsumowanie 5 lat istnienia Multimedialnej Biblioteki Popkulturalnej czyli Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu, zlokalizowanej przy ul. Orzeszkowej 30a. Przedstawiona została bardzo bogata oferta kulturalna i edukacyjna, realizowana nie tylko w tej placówce ale również wychodząca poza jej obszar funkcjonowania, kierowana do każdej grupy wiekowej. Mówiliśmy o nowoczesnych sposobach docierania do treści książek istniejącej w postaci cyfrowej, jak ebooki i audiobooki, a także o urządzeniach i aplikacjach niezbędnych do ich odbioru.

Opowiadaliśmy też o tym, w jaki sposób pozyskaliśmy nowy sprzęt do biblioteki, dzięki zaangażowaniu naszych użytkowników w ciekawych projektach. Zaprezentowaliśmy również nowoczesne sposoby kontaktu naszej biblioteki z czytelnikiem z wykorzystaniem internetu, portali społecznościowych, komunikatorów internetowych oraz nowo powstałej grupy dyskusyjnej, dla osób które z różnych względów, nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w naszych wydarzeniach. Na koniec spotkania zaprezentowaliśmy robota edukacyjnego Photon wraz z programem, dzięki któremu uczniowie mogli poznać niemal wszystkie jego możliwości. Liczymy, że już niebawem znów się spotkamy, ale tym razem  w Bibliotece Multimedialnej przy ul. Orzeszkowej 30a.

W sali kinowej Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu bibliotekarz pokazuje robota edukacyjnego Photon uczniom klasy 5c ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu.

W sali kinowej Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu bibliotekarz przedstawia prezentację multimedialną pt. "Nowoczesna biblioteka" uczniom klasy 5c ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu.