Dnia 14 marca Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu odwiedziła grupa sześciolatków z zaprzyjaźnionego Przedszkola „Mali Odkrywcy”.

Na wstępie spotkania rozmawialiśmy z dziećmi o zbliżającej się porze roku wiośnie oraz o świętach Wielkanocnych. Po krótkiej dyskusji dowiedzieliśmy się, co najmłodsi w święta lubią najbardziej, okazało się, że śmigus-dyngus. W dalszej części przedszkolaki wysłuchały opowiadania Grzegorza Kasdepke pt. „Najpiękniejsze jajka”. W trakcie spotkania nie zabrakło wiosennych zagadek, quizów. Podczas zajęć plastycznych malowaliśmy kolorowe jajka i skaczące papierowe zajączki.

Dziękujemy za spotkanie.

Wystawka świąteczna podczas lekcji bibliotecznej dla przedszkolaków.

Spotkanie z przedszkolakami, bibliotekarka czyta opowiadanie Grzegorza Kasdepke pt. "Najpiękniejsze jajka".

Zajęcia plastyczne dla przedszkolaków, malujemy, wycinamy jajka.

Wystawa świateczna prac przedszkolaków podczas lekcji bibliotecznej "kolorowe jajka".

Wystawka prac dzieci podczas lekcji bibliotecznej "Zające".

Fot. © MBP ZGORZELEC