To już XVIII Zaduszki Poetyckie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu.. Tym razem zapraszamy Państwa w podróż niezwykłą. Będzie to koncert, którego kanwą jest romantyczna, inspirowana ludową tradycją, twórczość Adama Mickiewicza. Wieszcz wprowadził do swej poezji elementy świata nadprzyrodzonego, takie jak upiory, zjawy, duchy.

„Ballady i romanse – powrót do korzeni” są projektem słowno-muzycznym. Ponad godzinne przedstawienie - to konceptualny koncert, gdzie aktorstwo, słowo, dźwięk, światła i wizualizacje tworzą magiczną przestrzeń medytacyjną, która ukazuje ponadczasowość tej literatury. Wykonawcami spektaklu są Magdalena Howorska i Maciej Fortuna.

Magdalena Howorska jest aktorką śpiewającą, dla której najpiękniejszym instrumentem jest głos ludzki. Pianistka, kompozytorka, autorka tekstów łączy w swojej twórczości dźwięk, słowo, energię, wibrację z wyczuciem chwili, czasu i emocji. Ukończyła Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowej.

Maciej Fortuna kreuje własny język muzycznej wypowiedzi oraz poszerza paletę brzmieniową swojego instrumentarium; eksperymentuje z łączeniem różnych gatunków sztuki. Tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne oraz produkcje video. Jest wykładowcą (dr hab.) trąbki jazzowej w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Prowadzi własne wydawnictwo muzyczne Fortuna Music, działa w Stowarzyszeniu Jazz Poznań (2015).

3 listopada (czwartek, godz. 17:00) sala MDK w Zgorzelcu. Obecność – jak zwykle - mile widziana. Zapraszamy.

XVIII Zaduszki Poetyckie. Koncert „Ballady i romanse – powrót do korzeni”. Wykonawcy: Magdalena Howorska Maciej Fortuna. 3 listopada 2022 r. godz. 17:00. Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, ul. Parkowa 1. Wstęp wolny.