Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu ogłosiła – 21 listopada, w Galerii MDK - wyniki konkursów literackiego i plastycznego w ramach autorskiego projektu „Zgorzelec-Görlitz. Bezgranicznie”. Spotkanie stanowiło także zakończenie bardzo interesującej wystawy plastycznej, zatytułowanej „Architektura Zgorzelca, Görlitz i Pogranicza”, na którą złożyły się prace Horsta Pinkau (Niemcy) i Krystyny Adler.

W spotkaniu z autorami prac konkursowych, polsko-niemiecką publicznością oraz w wręczaniu nagród uczestniczyli Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, Ines Thoermer Dyrektor Stadtbibliothek Görlitz i Dyrektor MBP w Zgorzelcu Krystyna Radzięta. Na temat prac literackich – z uznaniem - wypowiedziała się członkini jury konkursowego Sławomira Vogel. W skład tego gremium wchodzili ponadto: Andreas Vogel, Katarzyna Zinnow i Sylwia Makowska, a trzy równorzędne nagrody w konkursie literackim wręczono: Jerzemu R. Szulcowi, Marii Przygrodzkiej (oboje ze Zgorzelca) i Lilo Nischwitz z Görlitz.

Jury konkursu plastycznego (Krystyna Adler, Katarzyna Zinnow i Anja Kristina Cristiansen) przyznało: I nagrodę Antonii Pape z Punktu Przedszkolnego Baby City w Zgorzelcu, II nagrodę zdobyły Natalia Morawski i Sophie Richter z Melanchton-Oberschule w Görlitz, dwie III nagrody przyznano Janowi Przygrodzkiemu SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu i Michałowi Przygrodzkiemu z SP Tęcza w Zgorzelcu. Wyróżnienia: Denis Mentele, Eva Schulze, Leonie Seidel, Lena Kirsch – wszyscy z Melanchton-Oberschule w Görlitz. Za uczestnictwo w konkursie podziękowania otrzymali: Robin Altmann, Laureen Baumann, Angelina Conrad i Sophie Lehmann, Nico Gottlöber, Jonas Heinrich, Darline Juwig, Vanessa Melchior, Sarah Schierz i Romina Seidensticker – wszyscy z Melanchton-Oberschule w Görlitz.

Ewa Materak /klarnet/ i Oliwia Zomkowska /wiolonczela/ ze szkoły Muzycznej I i II St. im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu (opieka Wiesława Żandarska) zadbały o oprawę muzyczną spotkania. MBP w Zgorzelcu serdecznie dziękuje za udział i pomoc w realizacji projektu: Barbarze Szutenbach (MDK), Annie Senajko oraz uczniom Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu: Jakubowi Hübnerowi, Natalii Mildenberger i Aleksandrze Fitas.

Załączniki: