W czwartkowe popołudnie mieliśmy przyjemność gościć wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu oraz Panią Karolinę Szpak, której wystawa fotografii pt. „Ex nihilo nihil fit. Z niczego nic nie powstaje” jest obecnie prezentowana w Czytelni MBP. Pani Karolina przedstawiła młodzieży swoje prace oraz opowiedziała o swojej pasji fotografowania.

Spotkaniu towarzyszyły warsztaty z cyjanotypii. Jest do dawna technika fotograficzna wykorzystująca światłoczułość soli żelaza. Technikę cyjanotypii wykorzystaliśmy do utworzenia fotogramów poprzez umieszczenie na uczulonym papierze roślin i innych przedmiotów.

Wystawa fotografii Pani Karoliny Szpak pt. „Ex nihilo nihil fit. Z niczego nic nie powstaje” jest prezentowana w godzinach otwarcia Czytelni MBP (ul. Bohaterów Getta 1, I piętro) do 12 kwietnia 2024 r.

Serdecznie zapraszamy!

Praca wystawiona na działanie słońca.

Zdjęcia wykonane techniką cyjanotypii.