13 maja odbyły się warsztaty iluminatorskie pn. „Złota litera” dla młodzieży: uczniów Europejskiego Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu oraz wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Janusza Korczaka. Warsztaty poprowadzili edukatorzy Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu (Oddział Zakładu Narodowego im. Ossolińskich).

Młodzież miała okazję spróbować pisania drewnianym patykiem, a także wykonać gotycki inicjał i ozdobić go złotem. Swoje oryginalne prace uczniowie zabrali ze sobą do szkoły.

Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach Tygodnia Bibliotek (8-15 maja), którego tegoroczna XXI edycja odbywa się pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.

Muzeum Pana Tadeusza jest najnowszym (od 2016) oddziałem Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Oprócz działalności wystawienniczej Muzeum prowadzi również działalność edukacyjną i artystyczną.

Warsztaty iluminatorskie pn. „Złota litera” w Czytelni MBP. Młodzież pisze drewnianymi patykami.

Warsztaty iluminatorskie pn. „Złota litera” w Czytelni MBP. Złocenie inicjałów.

Warsztaty iluminatorskie pn. „Złota litera” w Czytelni MBP. Prace uczestników warsztatów.

Warsztaty iluminatorskie pn. „Złota litera” w Czytelni MBP. Złocenie inicjału.

Warsztaty iluminatorskie pn. „Złota litera” w Czytelni MBP. Malowanie bordiury.