W najbliższą sobotę, 27 kwietnia, zapraszamy do Czytelni MBP (ul. Bohaterów Getta 1, I piętro), która będzie otwarta w godz. 9.00 - 13.00.

27 kwietnia to pierwszy dzień prezentowanej w Czytelni MBP wystawy okolicznościowej pt. Obchody święta Konstytucji 3 Maja w międzywojennej Polsce. Z tej okazji dla Czytelników Biblioteki odwiedzających wystawę tego dnia przygotowaliśmy w prezencie przypinki patriotyczne (ilość ograniczona).

W Czytelni MBP jest dostępnych 15 tytułów prasy bieżącej: dzienników („Gazeta Wyborcza” z dodatkiem „Wysokie Obcasy”, „Gazeta Wrocławska”), tygodników, miesięczników, czasopism społeczno-politycznych, popularnonaukowych i poradnikowych. Starsze numery czasopism bieżących podlegają wypożyczeniu na okres dwóch tygodni.

MBP gromadzi czasopisma regionalne, z których można korzystać w systemie prezencyjnym  – na miejscu w Czytelni.

Zapraszamy do wypożyczania literatury popularnonaukowej z różnych dziedzin wiedzy. Książki znajdujące się w księgozbiorze Czytelni podlegają wypożyczeniu na podstawie rewersu na okres dwóch tygodni. Jak dotąd, w systemie prezencyjnym można korzystać z dzieł szczególnie cennych, słowników, encyklopedii, leksykonów, dzieł wielotomowych, księgozbioru regionalnego (tj. dotyczącego Dolnego Śląska i Łużyc).

Na miejscu można także skorzystać z komputerów z dostępem do internetu, sieci Wi-Fi.

Osoby zapisane do MBP posiadające aktywne konto biblioteczne i brak zobowiązań wobec Biblioteki mogą otrzymać PIN dostępu do usługi IBUK Libra. Jest to czytelna internetowa dostępna pod adresem: https://libra.ibuk.pl/. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową. W platformie IBUK Libra dostępna jest m.in. literatura z prawa, medycyny, nauk społecznych, nauk ekonomicznych, humanistycznych, technicznych, a także publikacje dla dzieci i młodzieży, literatura faktu, literatura piękna i kobieca.

SOBOTA W CZYTELNI. 27 kwietnia 2024. Zapraszamy w godz. 9:00-13:00. Czytelnia MBP, ul. Bohaterów Getta 1.