Zapraszamy do lektury czasopisma "Mówią Wieki", magazynu historycznego z tradycją, który powstał w 1958 roku.

Można w nim znaleźć wiele artykułów poświęconych m.in. kulturze, historii miast polskich, historii wojskowości.

W ostatnich numerach (grudzień 2021, styczeń 2022, luty 2022), opublikowane zostały niezwykle interesujące artykuły dr Marii Falińskiej historyka kultury, które przybliżają czytelnikom temat mody i ubiorów w dawnej Polsce. W publikacjach można poznać historię naszego ubioru narodowego jako wskaźnika naszej świadomości zarówno narodowej, historycznej jak i artystycznej, a także odnaleźć wiele ciekawostek dotyczących panujących zwyczajów i zaznajomić się z ówczesnymi wyznacznikami mody.

Czasopismo "Mówią Wieki" dostępne jest do skorzystania na miejscu w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu.

Archiwalne numery można pożyczyć do domu na okres dwóch tygodni.