Na powyższym zdjęciu prezentujemy wszystkie nowości zakupione w grudniu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. i smutna wiadomość jest taka, że są to już ostatnie nasze zakupy książkowe w tym roku :( Ale, już przeglądamy styczniowe zapowiedzi :)

Wszystkie tytuły można zamówić telefonicznie (75 77 558 65), przez e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub logując się na swoje konto biblioteczne.

Zapraszamy serdecznie do Filii nr 2.

Poniżej lista wszystkich zakupionych książek:

Poezja:

Jarniewicz Jerzy, Mondo cane, Kołobrzeg, Wydawnictwo  Biuro Literackie, 2022.

Literatura piękna:

Ernaux Annie, Lata, Wołowiec, Wydawnictwo Czarne, 2022.

Tyl Aleksandra, Ostatnia podróż, Warszawa-Gdańsk, Wydawnictwo Prozami, 2022.

Ponińska Dorota, Romantyczni zesłańcy, Warszawa, Wydawnictwo Lira, 2022, Tom 3.

Shukri Laila, Jestem jedną z żon, Warszawa, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2022.

Fitzek Sebastian, Playlista, Warszawa, Wydawnictwo Amber, 2022.

Twardoch Szczepan, Chołod, Kraków, Wydawnictwo Literackie, 2022.

Grabowska Ałbena, Doktor Zosia, Warszawa, Wydawnictwo Marginesy, 2022, Uczniowie Hippokratesa Tom 3.

Harłukowicz-Niemczynow, Anna, Uśpione namiętności, Warszawa, Wydawnictwo Luna, 2022.

Jax Joanna, Exodus, Warszawa, Wydawnictwo Skarpa Warszawska, 2022, Saga Wołyńska Tom 3.

Barys Łukasz, Jeśli przecięto cię na pół, Warszawa, Wydawnictwo Cyranka, 2022.

Montefiore Santa, Zabawna Flappy, Warszawa, Wydawnictwo Świat Książki, 2022.

Hannah Kristin, Wyśnione szczęście, Warszawa, Wydawnictwo Świat Książki, 2022.

Świętek Edyta, Pociąg do życia, Warszawa, Wydawnictwo Skarpa Warszawska, 2022.

Sparks Nicholas, Kraina marzeń, Warszawa, Wydawnictwo Albatros, 2022.

Świst Paulina, Anyway, Warszawa, Wydawnictwo Akurat, 2022, Tom 2.

Kamiński Aleksander, Kamienie na szaniec, Warszawa, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2022.

Kraszewski Maciej, Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim, Warszawa, Wydawnictwo Agora, 2022.

Evans Richard Paul, Listy Noel, Kraków, Wydawnictwo Znak Litera Nova, 2022, Tom 4.

Quinn Kate, Oko snajperki, Kraków, Wydawnictwo Mando, 2022.

Bułhakow Michał, Mistrz i Małgorzata, Warszawa, Wydawnictwo SBM, 2021.

Romans:

Brontë Emily, Wichrowe wzgórza, Warszawa, Wydawnictwo Świat Książki, 2021.

Gabaldon Diana, Powiedz pszczołom, że odszedłem, Warszawa, Wydawnictwo Świat Książki, 2022, Tom 9.

Steel Danielle, Podejrzani, Warszawa, Wydawnictwo Luna, 2022.

Kryminał:

Krajewski Marek, Błaganie o śmierć, Kraków, Wydawnictwo Znak, 2022.

Stelar Marek, Głębia, Poznań, Wydawnictwo Filia, 2021, Tom 3.

Gorzka Mieczysław, Lilie, Warszawa, Wydawnictwo Skarpa Warszawska, 2022.

Piotrowski Przemysław, Prawo matki, Wydawnictwo Czarna Owca, 2022.

Rowling J. K.,Serce jak smoła, Poznań-Wrocław, Wydawnictwo Dolnośląskie, 2022.

Adler-Olsen Jussi, Chlorek sodu, Katowice, Wydawnictwo Sonia Draga, 2022.

Mróz Remigiusz, Z pierwszej piłki, Poznań, Wydawnictwo Filia, 2022.

Slaughter Karin, Zapomniana dziewczyna, Warszawa, Wydawnictwo HarperCollins Polska, 2022, Tom 2.

Gerritsen Tess, Wysłuchaj mnie, Warszawa, Wydawnictwo Albatros, 2022.

Bonda Katarzyna, Kobieta w walizce, Warszawa, Wydawnictwo Muza, 2022, Cykl z Hubertem Meyerem Tom 8.

Beckett Simon, Zagubiony, Warszawa, Wydawnictwo Czarna Owca, 2022.

Sensacja:

Siembieda Maciej, Kołysanka, Warszawa, Wydawnictwo Agora, 2022.

Siembieda Maciej, Gambit, Warszawa, Wydawnictwo Agora, 2019

Fantastyka:

Puzyńska Katarzyna, Sąpierz, Warszawa, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2022, Tom 2.

Literatura faktu:

Kenyon Paul, Ziemia dyktatorów. O ludziach, którzy ukradli Afrykę, Kraków, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2019.

Rokicka Weronika, Indie. Kraj miliarda marzeń, Kraków, Wydawnictwo Szczeliny, 2022.

Aldekoa Xavier, Dzieci Nilu. Reporterska podróż przez Afrykę, Kraków, Wydawnictwo bo.wiem, 2022.

Knoll Andrew H., Ziemia. Cztery miliardy lat historii w ośmiu rozdziałach, Kraków, Wydawnictwo Copernicus Center Press, 2022.

Al-Khalili Jim, Świat według fizyki, Poznań, Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2022.

Margielewski Marcin, Kłamstwa arabskich szejków, Warszawa, Prószyński i S-ka, 2022.

Grandin, Temple (1947- ) Autor  Autyzm. 9 postaw wspierających rozwój dzieci w spektrum, Kraków, Wydawnictwo Copernicus Center Press, 2022.

Zychowicz Piotr, Alianci. Opowieści niepoprawne politycznie, Poznań, Wydawnictwo Rebis, 2021.

Woźnicka Olga, Szydełkiem i na drutach, Kraków, Wydawnictwo Znak JednymSłowem, 2022.

Książki dla dzieci i młodzieży:

Stephens Helen, Jak schować lwa przed babcią, Warszawa, Wydawnictwo Amber, 2021.

Stephens Helen, Jak schować lwa w święta, Warszawa, Wydawnictwo Amber, 2020.

Ohlsson Sara, Bułeczka ma tajemnicę, Warszawa, Wydawnictwo Dwie Siostry, 2022, Tom 4.