Serdecznie zapraszamy 24 stycznia 2020 roku (piątek) w godzinach od 15:00 do 18:00 do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu (Mediateka - ul. E. Orzeszkowej 30a) na bezpłatne warsztaty programowania robotów dla dzieci i młodzieży (w wieku 10-14 lat) z udziałem Pana Macieja Wojnickiego. Pan Maciej Wojnicki jest twórcą robotów edukacyjnych LOFI i pierwszego Fab Labu w Polsce.

LOFI Robot to polski edukacyjny system do konstruowania robotów, stworzony z myślą o początkujących wynalazcach oraz nauce programowania dla dzieci i młodzieży. Przy pomocy drewnianych części, prostych elektronicznych modułów i przyjaznego oprogramowania, samodzielnie skonstruujesz swoją pierwszą elektroniczną machinę!.
Źródło: https://www.lofirobot.com/idea/

Na warsztaty obowiązują zapisy (ilość miejsc jest ograniczona) w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgorzelcu (Mediateka - ul. E. Orzeszkowej 30a).

Warsztaty odbywają się w Lokalnych Klubach Kodowania w ramach aktualnej edycji projektu "Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój". Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z firmą Microsoft.